[Kubánska noc] Pragasón (CZ)

21. apríl / 21:00 / KC Dunaj

Namiešajte si osviežujúci koktejl z tých najlepších hudobných ingrediencií Kuby a Latinskej Ameriky! Do stavu temperamentného tancovania nás privedie kombinácia salsy, mamba, cha-cha, bolera, son či latinojazzu. Autentické rytmy nám prinesie kapela Pragasón a chytľavé sety so sebou privezú DJi Chingy a Emeterio. Podujatie je sprievodným programom 12. ročníka festivalu [fjúžn].

Pragasón (CZ)
je pražská kapela, ktorá sa už od začiatku zameriava na autentickú prezentáciu tradičnej kubánskej hudby v podaní miestnych umelcov. V repertoári tejto sympatickej kapely sú známe rytmy cha-cha, mamba a salsy, rovnako ako aj menej známe rytmy danzónu, bolera a son. Nadaní muzikanti s talentom urobiť skvelú zábavu roztočia na pódiu známe hity.

DJ Chingy
tento DJ a začínajúci producent sa na bratislavskej scéne uchytil veľmi rýchlo, a tak ho dnes volajú aj mimo jej hraníc. Chingy si zahral napríklad so známym španielskym producentom a DJom Sak Noel či domácimi interpretmi ako Čistychov, Rytmus alebo Igor Kmeťo ml. V tento večer sa nám ale predstaví ako milovník Kuby a jej chytľavej hudby.

Emeterio
je DJ a tanečník pôvodom z Kuby. Na Slovensko prišiel pred viac ako desaťročím a venuje sa tu nielen klubovému hraniu ako latino DJ, ale aj tanečným kurzom ako lektor. Jeho obľúbenou hudbou je salsa, reggaeton, salsaton alebo merengue.

21. 4. (piatok)
Štart: 21:00 hod.
Vstup: 7€

Partneri: Radio FM, CITYLIFE.SK, kamdomesta, Interez, Music-zone.eu, Bombing, Music4u.sk, Dobré noviny, in.ba, Kultúra v Bratislave, Erasmus